Dobrý den všem,

Shar-pei club Česká republika se v rámci projektu Evropské federace Shar-pei klubů zapojil do iniciativy Breeders to Breeders. Pomáháme si vzájemně... Projekt je postaven na vzájemné pomoci chovatelů a majitelů plemene Shar-pei. Touto cestou vás oslovujeme s prosbou o pomoc při jeho realizaci. Tento projekt je z iniciativy klubů zaměřených na chov čistokrevných psů, ale svým rozsahem bude nápomocný všem.

V každé zemi je mnoho veterinářů, kteří znají naše plemeno důkladně. To znamená, že do hloubky znají příčiny, které nejčastěji spouštějí kaskádu zdravotních problémů, které jsou specifické pro plemeno Shar-pei. Na základě těchto poznatků a zkušeností v odborné praxi umí určit správnou diagnózu a následně zvolit včasnou a cílenou léčbu. Přesto neúměrně mnoho majitelů shar-peiů takovýto typ veterináře zoufale hledá. Nejčastěji když řeší akutní problém. A to je často pozdě. Z těchto důvodů je vysoká potřeba vytvoření databáze veterinárních ambulancí, kde ordinuje "shar-pei edukovaný" veterinář, s přístupem, který maximalizuje rychlost stanovení diagnózy a včasnost správně cílené léčby, či chirurgického zákroku.

Rádi bychom vás poprosili o váš názor, o doporučení konkrétních veterinářů, kteří by podle vás neměly na takovém seznamu chybět.

Prosíme vás o zhodnocení vašich dlouholetých zkušeností spojených s důvěrou ke konkrétnímu veterináři / klinice. Na veterináře nebo kliniku se podívejte prakticky - schopnost a ochota odborně pomoci, vhodný přístup, diagnostická vybavenost, specializace.

Uvědomujeme si, že při některých případech může dojít ke kontroverznosti, ale to budeme řešit až v následném kroku. Návrhy se pokusíme ověřit u několika chovatelů a každý veterinář bude požádán o souhlas být na takovém seznamu.

Nejsme oprávněni soudit kdo je lepší, či horší veterinář. Naším cílem je pracovat na základě reálných zkušeností chovatelů, majitelů. A jistě nám dáte za pravdu, že takové doporučení je něco, co často hledáme. Budeme se snažit přinést pozitivní seznam, který bude pokrývat rovnoměrně celou Českou republiku. Velmi doufáme, že se nám to podaří.

Toto je první krok, který je součástí dlouhodobého projektu. Jeho cílem je vytvoření sítě středisek pro léčbu šarpejů s propojením na světové a evropské veterinární kapacity. Toto je první krok. Věřím, že nám v tom pomůžete. Neboť, jak to je i v názvu iniciativy: Pomáháme si vzájemně ...

 

Svůj finální návrh posílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Zdeněk Hastrman, Shar-pei club z.s.

Budeme potřebovat: Celé jméno veterináře i s příslušnými tituly (nebo název kliniky, konkretizace veterináře je vítaná), adresa ambulance, e-mail, telefonní kontakt. Pokud je veterinář specialista jen na některou oblast, která je pro plemeno specifická, do poznámky vedle jména napište např .: oftalmolog (očař), dermatolog, onkolog a podobně... napište i důvod, proč si myslíte, že je to vhodný kandidát na zařazení do seznamu.

 

Děkujeme za vaši pomoc a podporu. Děláme to i pro vás.

Začátek chovu plemene Shar-pei u nás je datován rokem 1986. To byla do tehdejšího Československa dovezena první fenka z Dánska. V několika následujících rocích byli dovezeni další chovní jedinci, převážně z Německa. V letech 1986 - 1995 registrujeme velký rozvoj plemene v Československu a následně v samostatné České republice. V této době bylo zapsáno do plemenných knih více jak 2500 štěňat, což představovalo silnou chovatelskou základnou v 90-tých letech snad nejsilnější v Evropě.

V současné době je v České republice plemeno Shar-pei zastřešeno třemi kluby. Shar-pei Club, z.s. je jediný specializovaný klub pro plemeno Shar-pei v České republice.